Strony

niedziela, 1 kwietnia 2018

#Wielkanocny TagZawsze z tym świętem mam problem, nigdy nie wiem, czy święta zaczynają się już dzisiaj, czy dopiero jutro ale to nie zmienia faktu, iż będziemy mogli we własnych kalendarzach odznaczyć, że na rok mamy spokój.
W świecie internetowym, zaczął się szał co dobrego ugotować, co założyć na dany dzień, jak ozdobić swój koszyczek oraz czy wiara ma sens.
Ja, nie zamierzam się wypowiadać na temat tego, czy wierzę czy też nie, czy obchodzę i jaki mam do tego stosunek.
Postanowiłem zrobić to, co w tamtym roku na moim poprzednim blogu, czyli odpowiedzieć na pytania zadane przy: #Wielkanocny tag.
Celem tego, jest luźny wpis który idealnie nadaje się na przeczytanie, po obfitej kolacji, śniadaniu czy co tam wolicie. Ja, chciałem się przekonać, jakie zmiany nastały w moim postrzeganiu świata, na co odpowiem tak samo bądź jakie są różnice. Niestety nie będzie mi to dane, ponieważ poprzednia domena, na której znajdowała się moja strona została usunięta (bądź po prostu ja nie umiem tam wejść) co za tym idzie nie mam tych samych pytań, ale to akurat mi nie przeszkadza, robiłem zbiór pytań od innych blogerów jak i dodałem kilka swoich.


1. Czy lubisz Wielkanoc?
     Osobiście, wolę Boże Narodzenie, aczkolwiek nie lubię żadnych świąt.

2. Ulubiona Potrawa Wielkanocna.
    "Żurki, srurki... z torebki jeb*e"

3. Czy malujesz jajka?
     Dość osobiste pytanie, następne poproszę!

4. Czy chodzisz z święconką do kościoła.
     Nawet z dwiema. Poza tą moją, co roku wchodzę do dziadków by ich odciążyć z tego ciężkiego zajęcia. Dodatkowo, zawsze idę z Patrycją (którą serdecznie pozdrawiam) by kontrolowała, czy na pewno biorę te z którymi przyszedłem.

5. Czy boisz się, że ktoś ci ukradnie koszyczek?
    Gdy święcenie się kończy, w oczach wszystkich ludzi widzę "chytrą babę z Radomia", ale na szczęście nad wszystkim czuwa Pati.

6. Czy dostajesz prezenty od zajączka?
    Zawsze jakieś słodycze wpadną ale po lepsze prezenty, musiał bym go ganiać po polanie a moja kondycja nie jest wcale taka dobra.

7. Siejesz rzeżuchę?
    Nie, jakoś nie czuję tego zielonego.

8. Czy masz jakiś swój film, który oglądasz co roku w Wielkanoc?
    Niestety nie, tak jak na Boże Narodzenie jest tego od groma, tak w Wielkanoc, poza "Pasją" i "Wniebowzięcie" nie mamy nic do wyboru specjalnego.

9. Twoja ulubiona tradycja ?
     Chyba to, że człowiek praktycznie cały dzień siedzi przy stole z rodziną i może jeść do woli, ale czy można to nazwać tradycją ?

10. Czy lejesz się wodą w "Lany poniedziałek" ?
    Za dzieciaka z chęcią w tym brałem udział, teraz główną atrakcję mają dzieciaki co nie zmienia faktu, że boję się tego dnia wychodzić na dwór.


Was też zapraszam do tej zabawy, abyście nawet tylko dla siebie odpowiedzieli na te pytania, gdyż ciekawych rzeczy można się o sobie dowiedzieć.
Dodatkowo, chcę wam życzyć spokojnych świąt, dobrego żurku, smacznej kiełbaski i przede wszystkim spokoju, którego wielu brakuje. 
1 komentarz:

  1. Faktycznie w okresie (przed)świątecznym jest zatrzęsienie tych wszystkich postów, które niby są różne, ale tyczą się tego samego - jak przetrwać święta. W sumie jakoś nigdy nie poruszam tego tematu na blogu, bo to już taka kwestia bardziej prywatna. No, ale jak tam sobie kto uważa ;P
    Kiedy podrzuciłeś mi na Facebooku link do swojego bloga, to byłam dosyć sceptycznie nastawiona do tego tagu. Parę razy go już widziałam i był przedstawiony naprawdę nudno. Zniechęciło mnie to do zaglądania tutaj, ale jednak z nudów postanowiłam zaryzykować. I bardzo dobrze! Super poprawiłeś mi nastrój! :) Genialnie odpowiadasz na tak prozaiczne pytania. Coś czuję, że zostanę tutaj na dłużej :)
    Ach, no i fajnie wiedzieć, że nie tylko ja mam obawy przed zgarnięciem nie swojego koszyka.
    Zapraszam do siebie: KLIK! :)

    OdpowiedzUsuń