Strony

niedziela, 28 stycznia 2018

Ciężko jest odnieść sukces
Kiedy wydaje ci się, że odniosłeś już sukces bądź jesteś o krok od niego, bardzo szybko spadasz na ziemie i zdajesz sprawę, że jeszcze kawał drogi cię czeka a to był dopiero pierwszy krok.
Zazwyczaj wtedy rezygnujemy z dalszej podróży i wracamy do punktu wyjścia.
Czasami sami z siebie a czasem inni nas do tego zmuszają.
Od lat słyszę różne porady by nie popełniać błędów a ja z uporem maniaka twierdziłem, że jeżeli sam tego nie przeżyję, to nie będę wiedział.
A może czasami lepiej jest posłuchać kogoś mądrzejszego, kto wie co mówi?
Być może gdybym postąpił tak jak "powinienem" byłbym na studiach, myślał bym o ekskluzywnych 21 urodzinach a na przyjęciach piłbym wytrawne wino i zapięty po samą szyję prowadził konwersację na temat polityki.
Dobra, kogo ja oszukuję, niezależnie od kierunku, imprezy akademickie wyglądają zupełnie inaczej.

Tylko czemu jest tak ciężko osiągnąć sukces?
Podobno tylko najwytrwalsi go osiągną, ale co jak nawet im nie wychodzi?
Wszystko siedzi w naszej głowie. Gdy w coś naprawdę wierzymy tak się dzieje, gorzej jak nasze myśli i wyobrażenia za bardzo upiększają punkt, w którym pragniemy się znaleźć.
Kiedy planowałem rok 2018 jednym z postanowień, była zmiana pracy. Miej więcej pod koniec lutego miałem wręczyć wypowiedzenie i z uśmiechem na twarzy znaleźć idealne, lepsze, bardziej  opłacalne miejsce.
Niestety (albo i stety) moja kierowniczka postanowiła mnie w tym wyręczyć i pożegnała się ze mną o wiele wcześniej. Podczas okresu wypowiedzenia, otrzymałem urlop wypoczynkowy który mi przysługiwał na znalezienie nowej pracy. Rozdałem swoje CV i dupa. Rozleniwiłem się. Leżałem w łóżku, oglądałem serial i czekałem na cud.
Nie chciało mi się nic.. Leżałem i marnowałem czas, moje samopoczucie się pogorszyło i jedynie się denerwowałem,że z takim podejściem nic nie zrobię.
Teraz wiem, że zmarnowałem kawał czasu w którym mogłem podbić świat ;)


"Ja już na ten temat wiem wszystko i nic więcej nie muszę w tym kierunku robić". Ależ oczywiście, tylko takie podejście będzie aktualne kilka lat. Społeczeństwo cały czas idzie do przodu, technika i nie tylko się rozwija a z takim myśleniem staniemy w miejscu i w końcu nasza wiedza na dany temat okaże się niewielka. Niestety, chcąc czy nie chcąc musimy się rozwijać aby wiedzieć w czym pływamy i przede wszystkim byśmy nie popadli w rutynę.

W tej bardo pokręconej drodze, mamy pełno wzlotów i upadków, a zanim dojdziemy do mety, by się nie poddać trzeba doceniać mniejsze sukcesy. Najlepszym przykładem który w piękny sposób zobrazuje nam tę tezę, jest chęć zmiany własnej sylwetki. Wyobraźmy sobie chłopaka, dość otyłego, którego marzeniem jest zostać kulturystą. Oczywiste jest, ze czeka go masa roboty, wysiłku i wytrwałości. Zanim po długim czasie będzie mógł się cieszyć z rezultatów już na samym początku może to robić. Sam fakt, że zdecydował się coś ze sobą zrobić,  to że systematycznie chodzi na siłownie, podjął się diety, schudł, widać pierwsze rezultaty. Przecież już sama droga może być ekscytująca i zadowalająca.
Jeżeli nie docenimy tych małych rzeczy to nie będziemy potrafili docenić tych dużych. A poza tym, gdy nie dostrzegamy pozytywów to będzie dla nas ogromnym problemem przetrwać do końca.

Podobno odnieść sukces mogą tylko nieliczni, tylko niektórym z nas jest pisane upijać się w świetle osiągnięć a inni muszą się pogodzić z przegraną i zaakceptować swoje miejsce na ziemi.
Ja jednak uważam, że każdy z nas może dopiąć swego. Wystarczy ambicja, samozaparcie i pewność swojego zdania a to już będzie duży krok do przodu.

"Pracuj nad sukcesem w ciszy, niech krzyczą za ciebie twoje osiągnięcia !"

6 komentarzy:

 1. Bardzo wciągnęło mnie to co napisałeś :) owszem masz rację, gdy nie cieszysz się z drobnych rzeczy to i te większe nie dadzą Ci satysfakcji :)
  PS. tak jak napisałeś na końcu swojego wpisu: nie prawdą jest że tylko nieliczni mogą być panami sukcesu :) wystarczy trochę kreatywności,siły i pewności siebie :) a sukces będzie murowany :)
  pozdrawiam

  mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam w całości. Wpis jest bardzo motywujący. Udowadnia, że każdy może osiągnąć sukces, wystarczy znaleźć na niego przepis. Potrzeba dużo samozaparcia i cierpliwości... Silnej woli, motywacji. U mnie z tym ciężko, ale walczę.
  www.vaibewitched.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie to każdy może odnieść sukces, ale trzeba mieć do tego choć odrobinę talentu i dużo, dużo samozaparcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się w stu procentach! 👍

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. to czy osiągniemy sukces zależy tylko od nas samych. To jest w naszej głowie, że idziemy do przodu jak burza, zdobywamy cele. Oczywiście szczęście też jest potrzebne a wiedza to podstawa, wykorzystujmy swoje wszystkie predyspozycje do tego by osiągnąć sukces

  OdpowiedzUsuń